POY TEKNİĞİ İLE EĞİTİM VE KOÇLUK

POY TEKNİĞİ İLE EĞİTİM VE KOÇLUK

Değişime Hazır mısınız?

Her insanın, deneyimlediği şey hakkında sonsuz bakış açısı vardır. Gerçek zorluk, bildiğimizin dışında bir bakış açısı ile bakabilmek, olayları yeni açıdan görmektir. Değişim, genelde olayları başka bakış açılarından görmeye hazır olduğumuzda başlar. Bunu yapabilme kabiliyeti bireysel, profesyonel, organizasyonel gelişim anlamında büyüme sürecinin önemli bir parçasını oluşturur.

POY Tekniği’nin temel taşlarından biri, sezgileri ve duyguları kontrol eden sağ beyin ile, analizden sorumlu sol beyin arasında entegrasyonu sağlamaktır. Bu stratejik kombinasyon, dişi tarafımız olarak nitelendirilen yaratıcı bölüme, hitap eden resimle; erkek tarafımızı nitelendirilen analitik bölümü aktive eden kelimenin buluşmasıdır.

Teknik, duygu ile mantığın çekişmesinin aynı anda harekete geçirilmesi ile bilinçaltımızın savunma mekanizmasını devre dışı bırakıp, farklı bir pencere açılmasına vesile olur. Karışıklığın bertaraf edilmesi ile –meli,-malı listemizden kurtulmuş olur ve yeni düşünceye yer açarız. Sürecin tamamlanması ile radarımızdan kaçan seçenekleri yakalar ve sıkıştığımız yerden çıkacak gücü buluruz.

POY Tekniği’nde her resim, altındaki kelimenin anlamı ile belirgin bir biçimde alakası olmayacak ve tek bir bakış açısı yansıtmayacak şekilde dikkatlice seçilmiştir. Böylece düşünce sisteminin ve duygularımızın maksimum seviyede uyarılması sağlanır.

Bu teknik, maksimum bakış açısının gözlemlenmesine odaklanmıştır. Hayatımızda başa çıkmaya çalıştığımız konularla ilgili olabilecek tüm bakış açılarını ortaya koymak isteriz. Bu konular, çift ilişkisi, ebeveynlik, kariyer, sağlık veya üzüntü ve endişe yaratan, karar vermek istediğimiz bir şey üzerine olabilir. Bakış açımızı genişletmeyi başardıktan sonra bizi, bize en yakın gelen ve yeni ortaya çıkan seçenekleri seçime zorlayan bir süreç başlar ve kendimize koyduğumuz hedefe yönelik eylemleri planlama ile bu süreç devam eder.

1- POY Tekniği ile Online Seans

Kimler Katılabilir? Farkındalık kazanmak isteyen, sorularına cevap arayan herkes
Süre: 45 dk
Hayatınızda bakış açınızı değiştirmek ve pozitif değişim yaratmak istediğiniz bir konu var ise, arayın ve birlikte oynayalım.
120 TL + KDV

Randevu Formu

  • Şu anki durumunuzu kısaca tarif edebilir misiniz? En yoğun duygularınız, düşünceleriniz nelerdir? (*)
  • Benimle çalışarak hangi sonuçlara ulaşmak istiyorsunuz? (*)
  • İçinden geçtiğiniz bu süreçte en çok neye ihtiyacınız var? (*)
top
Master Visa Card